Maminko,nezabíjej mě, chci žít.

Znám ženu, která se po celý život setkává s odmítnutím a neláskou. Všechno to začalo už když byla jako malé miminko u své matky v bříšku a její  matka se ji pokoušela "potratit". Je to kruté a ještě strašnější je to, že to matka své dceři řekla.

Teď mě napadá, kolik takových malých dětí takto prosilo v těle matky o svůj život. Kolik jich bylo donošeno , kolik jich zemřelo?

Myslím, že každé miminko v těle matky, ať už v jakémkoliv stádiu vývoje, má právo žít. Věřím, že kdybychom uměli pořídit záznam toho, co si dítě v břiše matky myslí, hodně by nás překvapilo, co všechno dítě v děloze prožívá a co ho ovlivňuje.

Dnes se hodně mluví o dětech, které byly zavražděny už v těle matky. Co ale životy lidí, kteří přežili a žijí s tím, že byly nechtěné a od počátku trpěly neláskou? Kdo se o ně zajímá? Vždyť nemohou žít naplněný život, protože i kdyby vedle sebe měli milujícího partnera (a to štěstí má málokdo) tak jeho lásku nedokážou přijmout, nedokážou se z ní radovat a "užít si ji". Jsou tak pomačkaní a poranění, že se skrývají . Mnozí jsou povrchní, lhostejní nebo krutí. Každý se s tím vyrovnává po svém a nemůžeme jim to mít za zlé.

Je pro ně naděje prorazit ten bludný kruh nelásky a utrpení a začít konečně žít? Je vůbec možné odpustit rodičům, kteří dítě nemilovali a tím ho deformovali?

Když hledáte odpověď  na poli psychologie, zjistíte do hloubky jak velký máte problém a dostanete depresi z toho, že jste ztraceni. Díky psychologii zjistíte všechny možné informace, jen ne způsob, jak své bolavé srdce uzdravit bez pomoci medikamentů.

Uzdravit bolavé srdce, zraňující minulost - dokonce tak vzdálenou, jako je to, co se nám stalo, když jsme byli ještě v těle naší matky, to dokáže Ježíš Kristus. Když k Němu přicházíme s prosbou o uzdravení, nevyžene nás ven. On umí obejmout tak jako nikdo. Jeho láska nezná mezí. Možná se neuzdravíte ze dne na den a možná ano. S každým člověkem jedná Ježíš úplně jinak. Respektuje totiž jedinečnost lidské bytosti. Nikdy nic nezlehčuje, ale ani vás nebude podporovat v sebelítosti. Na svém životě, utrpení, smrti a zmrtvýchvstání nám mnohé zjevil. Ne všechno chápeme, ale důležitá je ta snaha porozumět Mu a následovat Ho. Kdo Ho prosí o uzdravení, odpuštění a lásku, toho Ježíš neodmítne. Vždyť proto přišel na zem, aby přinesl osamělým a svázaným hříchem svobodu a věčný život. Na nás je to přijmout.